Adunarea Eparhială
2014-2018
Preşedintele Adunării Eparhiale: Preasfinţitul Părinte Lucian, Episcopul Caransebeşului

Membri clerici

Nr. crt Numele şi prenumele Circumscripţia
1
Pr. Timiş Popovici Petrică – Ionuţ Caransebeş
2
Pr. Oltean Liciniu Gheorghe Valea Bistrei
3
Pr. Dumitrașcu Ioan Caransebeș Vest / Valea Timișului
4
Pr. Vulpeș Matei Cristian Valea Timișului
5
Pr. Popovici Sorin-Valentin Reșița
6
Pr. Radics Aurel Bocșa - Berzovia
7
Pr. Molin Vichentie Oravița - Anina
8
Pr. Frenț Iosif Valea Cernei - Domașnea
9
Pr. Ion Stroiescu Valea Almăjului
10
Pr. Țibuleac Gheorghe Moldova Nouă


Membri mireni în Adunarea Eparhială a Episcopiei Caransebeşului (2014-2018)

Nr. crt Numele şi prenumele Circumscripţia
1. Costinel - Daniel Ristache Caransebeş
2. Dumitru Stepanescu Caransebeş
3. Mălăiescu Luca Valea Bistrei
4. Cherdivară Vasile Valea Bistrei
5. Matei Nicolae Caransebeș Vest / Valea Timișului
6. Cerna Călina Caransebeș Vest / Valea Timișului
7. Rada Petrișor Marinel Valea Timișului
8 Dragomir Ioan Valea Timișului
9 Viorel Avram Reșița
10 Nicolae Borteș Reșița
11 Ștefan Dorohoi Bocșa - Berzovia
12 Gheorghe Popovici Bocșa - Berzovia
13 Hurduzeu Silviu-Florin Oravița - Anina
14 Andronescu Tudor-Ovidiu Oravița - Anina
15 Radu Ștefan Valea Cernei - Domașnea
16 Jurescu Ion Valea Cernei - Domașnea
17 Adrian Sergiu Stoicu Valea Almăjului
18 Ștefan Stănescu Valea Almăjului
19 Lupu Matei Moldova Nouă
20 Furdui Petru Nicolae Moldova Nouă


Comisiile Adunării Eparhiale a Episcopiei Caransebeşului, (2014-2018)

Comisia Bisericească

  1. Pr. Aurel Radics - preşedinte
  2. Pr. Petrică Timiș
  3. Silviu Hurduzeu - raportor
  4. Matei Lupu
  5. Furdui Petru Nicolae
  6. Ștefan Radu

Comisia Culturală

  1. Pr. Vulpeș Matei Cristian - preşedinte
  2. Pr. Popovici Valentin Sorin
  3. Gheorghe Popovici - raportor
  4. Andronescu Tudor Ovidiu
  5. Nicolae Borteș
  6. Călina Cerna

Comisia Economică

  1. Pr. Oltean Liciniu Gheorghe -preşedinte
  2. Pr. Gheorghe Țibuleac
  3. Luca Mălăiescu - raportor
  4. Ștefan Dorohoi
  5. Matei Nicolae
  6. Ioan Dragomir

Comisia Socială

  1. Pr. Vichentie Molin - preşedinte
  2. Pr. Iosif Frenț
  3. Vasile Cherdivară - raportor
  4. Rada Petrișor Marinel
  5. Costinel Daniel Ristache
  6. Dumitru Stepanescu

Comisia de Organizare şi Validare

  1. Pr. Ioan Dumitrașcu -preşedinte
  2. Pr. Ion Stroiescu
  3. Viorel Avram - raportor
  4. Adrian Sergiu Stoicu
  5. Ștefan Stănescu
  6. Ion Jurescu