„Simboluri de Crăciun” la Colegiul Economic din Reşiţa

  „Simboluri de Crăciun” la Colegiul Economic din Reşiţa
Miercuri, 18 decembrie, la Colegiul Economic al Banatului Montan din Reşiţa, a fost susţinut spectacolul „Simboluri de Crăciun”, aflat la a IV-a ediţie.
Autor: Pr. Emil Varga
Miercuri, 18 decembrie, la Colegiul Economic al Banatului Montan din Reşiţa, într-o atmosferă caldă la propriu şi la figurat, alături de conducerea şcolii, de profesori, elevi, părinţi şi oficialităţi locale a fost susţinut spectacolul „Simboluri de Crăciun”, aflat la a IV-a ediţie.

În cadrul spectacolului grupul vocal „Prietenia”, format şi condus de profesorul de religie părintele Emil Sergiu Varga a susţinut un recital de colinde tradiţionale şi poezii tematice în grai popular care au adus bucuria aşteptării Naşterii Domnului tuturor celor prezenţi.

Manifestarea s-a încheiat cu o „tombolă a bucuriei” la care au participat elevi şi profesori, fiecare purtând în urările spuse la microfon un gând de bine, de sănătate şi speranţă în preajma sărbătorii Nașteri Mântuitorului şi a Anului Nou ce o să vină.

Data: 19 decembrie 2013 • Vizualizări: 736