Acţiuni misionare şi caritabile la Bocşa

Acţiuni misionare şi caritabile la Bocşa
În perioada 15 - 22 decembrie 2011, în Parohia Sf. Nicolae Bocşa Română, se desfăşoară o serie de acţiuni caritabile cu prilejul marelui Praznic al Naşterii Domnului.
Autor: Pr. Silviu Ferciug
Preotul Paroh Silviu Ferciug, împreună cu membrii corului Armonia şi numeroşi credincioşi ai parohiei, au colindat bolnavii de la Căminul pentru persoane vârstnice din Bocşa, oferindu-le cadouri şi iconiţe.

De asemenea au fost vizitate familiile nevoiaşe precum şi bolnavii din parohie, aducând mesajul sfânt al Naşterii Domnului Iisus Hristos.

Totodată, în data de 26 decembrie, a doua zi de Praznic, de la ora 17.00 se va desfăşura în biserica parohială tradiţionalul concert de colinde susţinut de către copiii parohiei si corul Armonia din Bocşa, după care vor fi împărţite daruri precum şi binecuvântarea preoţilor slujitori cu ocazia Sfintelor Sărbători de Crăciun.

Data: 20 decembrie 2011 • Vizualizări: 941