Anunț

Anunț
În data de 15 aprilie a.c. ora 13, la Centrul Eparhial al Episcopiei Caransebeșului se va intruni Comisia de acordarea a binecuvântării pentru desfășurarea de activități în învățământul religios si teologic
Autor: Serviciul Cultural
În data de 15 aprilie a.c. ora 13, la Centrul Eparhial al Episcopiei Caransebeșului se va întruni Comisia de acordarea a binecuvântării pentru desfășurarea de activități în învățământul religios și teologic. Cererile pentru continuitate și titularizare trebuie depuse la Sectorul Cultural și de Învățământ până în data de 14 aprilie a.c. În cazul în care solicitantul nu a mai predat în anii trecuți sau nu a fost inclus în baza de date eparhială, cererea trebuie însoțită de un dosar care să conțină următoarele documente:

-Copie după Certificatul de naștere;
-Copie după Certificatul de botez;
-Copie după Actul de identitate;
-Copie după Certificatul de căsătorie (dacă este cazul);
-Copie după actele de studiu;
-Adeverință din partea unității de învățământ;
-Memoriu de activitate;
-Recomandarea preotului duhovnic;
-Recomandarea preotului paroh;
-CV Europass;
-Lista lucrărilor și articolelor publicate.


Data: 13 aprilie 2016 • Vizualizări: 972