Aproape de bunici

Aproape de bunici
miercuri,16 decembrie, elevii Liceului Bănățean din Oțelu Roșu împreună cu doamna profesoară Simona Popa au colindat bunicii din Căminul pentru persoane vârstnice „Sfinții Împărați Constantin și Elena” din Caransebeș
Autor: Simona Popa
Elevii Liceului Bănățean din Oțelu Roșu împreună cu doamna profesoară Simona Popa au inițiat un proiect județean caritabil intitulat „Aproape de bunici” prin care și-au propus să vestească Nașterea Domnului Hristos prin colinde și să dăruiască o bucurie bunicilor din Căminul pentru persoane vârstnice „Sfinții Împărați Constantin și Elena” din Caransebeș. Pentru cadourile oferite bunicilor, elevii au confecționat felicitări și ornamente de Crăciun pe care le-au expus și vândut prin organizarea unui Bazar.

Bunicii acestui cămin au fost vizitați și colindați miercuri,16 decembrie, de reprezentanții acestui liceu, primindu-i cu mare bucurie și mulțumindu-le pentru cadouri.

Data: 18 decembrie 2015 • Vizualizări: 413