Bucurie duhovnicească la Slatina Nera

Bucurie duhovnicească la Slatina Nera
Seară duhovnicească la parohia Slatina Nera
Autor: Serviciul Prezidial
Începând cu data de 28 noiembrie 2010 la parohia Slatina Nera din Protopopiatul Oraviţa, parohie arondată Centrului Misionar Sasca Montană a avut loc de la ora 17.00, în biserica "Adormirea Maicii Domnului", seara duhovnicească

Soborul de preoţi a fost format din: Pr. Guiu Cristian, Pr. Mihăescu Alexandru din Parohia Sasca Romana, Pr.Vâlcu Andrei de la Parohia Potoc, Pr. Stanciu Petru de la Parohia Petrilova, Pr.Nicolae Daniel de la Parohia Ciuchici şi Pr. Guiman Iulius Ionuţ de la parohia Sasca Montana, coordonatorul Centrului Misionar Sasca Montană.

„La ceas de seară prezenţa credinciosilor a fost îmbucurătoare, nu numai pentru faptul ca au participat la Taina Sfintului Maslu, ci şi pentru faptul ca într-o societate de consum este mare nevoie pentru toţi credinciosii nostri să-L aducem pe Hristos in atenţia şi inima lor, sa le ungem rănile trupeşti si sufleteşti” a spus părintele Vâlcu Andrei de la Parohia Potoc.


Data: 2 decembrie 2010 • Vizualizări: 1215