Colindători la reşedinţa episcopală din Caransebeş - 2011

Colindători la reşedinţa episcopală din Caransebeş - 2011
În perioada 22-23 decembrie a.c., Preasfinţitul Părinte Lucian, Episcopul Caransebeşului, a primit colindători la reşedinţa episcopală din Caransebeş
Autor: Serviciul Prezidial
În perioada 22-23 decembrie a.c., Preasfinţitul Părinte Lucian, Episcopul Caransebeşului, a primit colindători la reşedinţa episcopală din Caransebeş.

Astfel, în data de 22 decembrie au fost prezente următoarele cete de colindători: corul Parohiei Steaua din Timişoara, corul Liceul „Traian Doda” din Caransebeş, grupul psaltic de la Mănăstirea Piatra Scrisă, Oastea Domnului din Caransebeş, corul Grupului Forestier din Caransebeş, corul Parohiei Maciova, Şcoala Specială din Caransebeş, angajaţii centrului eparhial, corul Parohiei Voislova şi corul parohiei Băuţarul de Jos.

În data de 23 decembrie au vestit Naşterea Mântuitorului Iisus Hristos urmărtoarele formaţii corale: corul Şcolii din Glimboca, corul Parohiei Răcăşdia, corul Parohiei Zăgujeni, corul Parohiei ucrainiene din Caransebeş, corul Parohiei Măru, obştea Schitului Petroşniţa, corul Şcolii din Ticvaniu Mare, obştea Mănăstirii Călugăra şi a Schitul Bogâltin, corul Parohiei Sfinţilor Împăraţi Constantin şi Elena din Caransebeş, corul Parohiei Schimbarea la Faţă din Caransebeş, corul Parohiei Teregova, obştea Mănăstirii Băile Herculane, obştea Mănăstirii Vasiova, obştea Mănăstirii Brebu, corul Parohiei Sfântului Ioan din Caransebeş, corul Parohiei Pipirig.

Toţi colindători au primit din partea Preasfinţitului Părinte Lucian, Episcopul Caransebeşului, arhiereşti binecuvântări, calendare şi daruri, urări de sănătate şi împliniri duhovniceşti pentru noul an.

Data: 23 decembrie 2011 • Vizualizări: 917