Colinde pentru bătrânii noştri

Colinde pentru bătrânii noştri
Corul Protopopiatului Ortodox Român Reşiţa a susţinut un concert de colinde tradiţionale româneşti pentru bătrânii din cadrul Complexului de Servicii Sociale Comunitare pentru Persoane în Vârstă din Reşiţa
Autor: Protopop. Petru Berbentia
La invitaţia domnului Cristian Vîlceanu, directorul Complexului de Servicii Sociale Comunitare pentru Persoane în Vârstă Reşiţa şi cu purtarea de grijă a preotului Moise Linu, parohul cartierului unde este situat acest aşezământ, în 7 decembrie, la orele prânzului, Corul Protopopiatului Ortodox Român Reşiţa, condus de pr. Irinel Dinu de la parohia Văliug, a susţinut un concert de colinde tradiţionale româneşti, pentru bătrânii noştri ce sunt rezidenţi în acest cămin.

Prezenţa preoţilor din corul protopopiatului a fost parte a manifestărilor de suflet desfăşurate la acest cămin în aceste zile, manifestări la care au luat parte activă şi dl. Nicolae Vlădulescu- directorul Teatrului de vest din Reşiţa, precum şi dl. Mihai T. Ioan- cunoscut realizator de emisiuni la TVR Timişoara.

În sala de mese a căminului, preoţii au interpretat colinde ce au adus bucurie, dar şi nostalgie persoanelor vârsnice, ce au ascultat cu interes şi au aplaudat interpretarea. Pentru că aprecierile finale au fost pozitive, mulţumim Lui Dumnezeu că am putut să aducem bucuria Sărbătorilor şi pentru cei ce nu au prea multe bucurii

Data: 10 decembrie 2015 • Vizualizări: 460