Concerte prepascale la Reşiţa şi Caransebeş

Concerte prepascale la Reşiţa şi Caransebeş
Episcopia Caransebeşului organizează miercuri, 24 aprilie, la Reşiţa şi joi, 25 aprilie la Caransebeş spectacolul prepascal „Crucii Tale ne închinăm, Hristoase”
Autor: Serviciul Cultural
Miercuri, 24 aprilie, începând cu orele 18, va avea loc în sala „Lira” a Liceului de artă „Sabin Păuţa” din Reşiţa, spectacolul prepascal „Crucii Tale ne închinăm, Hristoase”. Spectacolul coral va fi susţinut de corul Episcopiei Caransebeşului, corul Secţiei de Teologie a Facultaţii de Teologie, Ştiinţe Sociale şi ale Educaţiei dirijat de pr. Gheorghe Tistu şi de grupul psaltic „Katharsis” al Episcopiei Caransebeşului condus de Alin Buliga. Manifestarea se va bucura de prezenţa Preasfinţitului Părinte Lucian, Episcopul Caransebeşului.

Același spectacol va avea loc și joi, 25 aprilie, începând cu orele 18, în sala de festivităţi „Episcop Elie Miron Cristea” a Episcopiei Caransebeşului din municipiul Caransebeș.

Data: 22 aprilie 2013 • Vizualizări: 707