Concurs pentru ocuparea postului vacant de preot slujitor la Parohia „Schimbarea la faţă" Govândari, Reşiţa, Protopopiatul Reşiţa

Concurs pentru ocuparea postului vacant de preot slujitor la Parohia „Schimbarea la faţă" Govândari, Reşiţa, Protopopiatul Reşiţa
Vineri, 1 noiembrie 2013, la Centrul Eparhial din Caransebeş va avea loc concurs pentru ocuparea postului vacant de preot slujitor la Parohia "Schimbarea la faţă" Reşiţa
Autor: Sectorul Administrativ-Bisericesc
Sectorul Administrativ-Bisericesc al Episcopiei Caransebeşului aduce la cunoştinţă tuturor celor interesaţi că, vineri, 1 noiembrie 2013, va avea loc concursul pentru ocuparea postului vacant de preot slujitor la Parohia urbană "Schimbarea la faţă" Govândari, Reşiţa.

Pentru amănunte privind înscrierea la concurs, solicitanţii, preoţi din eparhia noastră, cu vechimea de minim 5 ani, sunt îndrumaţi spre Sectorul Administrativ-Bisericesc al Episcopiei Caransebeşului, de unde pot obţine programa de examen şi unde pot depune dosarul de candidatură necesar.

Data: 23 octombrie 2013 • Vizualizări: 1228