„Adopţia – dialog deschis pentru o mai bună înţelegere”

„Adopţia – dialog deschis pentru o mai bună înţelegere”
Marţi, 5 octombrie 2010, va avea loc dezbaterea publică „Adopţia – dialog deschis pentru o mai bună înţelegere”
Autor: Darius Herea
Marţi, 5 octombrie, va avea loc în sala de şedinţe a Consiliului Judeţean Caraş Severin, dezbaterea publică „Adopţia – dialog deschis pentru o mai bună înţelegere”, dezbatere organizată de către Oficiul Român pentru Adopţii în colaborare cu Consiliu Judeţean Caraş Severin şi Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Caraş-Severin.

Din partea Episcopiei Caransebeşuşui, va participa cu binecuvîntarea Preasfinţitului Părinte Episcop Lucian părintele consilier social-misionar Călin Ianchiş.

Desfăşurată în cadrul unui program naţional de promovare a adopţiei, dezbaterea are ca scop informarea participanţilor cu privire la particularităţile şi implicaţiile adopţiei şi oferă totodată cadrul unui dialog între factorii implicaţi spre o mai bună înţelegere a procesului de adopţie.

Data: 3 octombrie 2010 • Vizualizări: 1794