„De Paşte dăruim, din suflet pentru suflet”

„De Paşte dăruim, din suflet pentru suflet”
Marţi, 12 aprilie, copiii beneficiari ai Centrului de zi pentru copii din cadrul Complexului de Servicii Sociale „Sf. Vasile cel Mare” al Episcopiei Caransebeşului, au susţinut serbarea dedicată Sfintelor Sărbători Pascale intitulată: „De Paşte dăruim, din suflet pentru suflet”
Autor: Serviciul Social-Misionar
Marţi, 12.04.2011, copiii beneficiari ai Centrului de zi pentru copii din cadrul Complexului de Servicii Sociale „Sf. Vasile cel Mare” al Episcopiei Caransebeşului, au susţinut serbarea dedicată Sfintelor Sărbători Pascale intitulată: „De Paşte dăruim, din suflet pentru suflet” coordonată de doamnele educator: Anastasia Tinca şi Daniela Cătănescu.

La acest moment de sărbătoare au luat parte, părinţii, bunicii şi fraţii micuţilor creştini care au recitat poezii şi au cântat, precum şi angajaţii centrului social. Bucuria serbării a fost dublată de vizita unei delegaţii de 16 copii, elevii clasei a II-a ai Şcolii cu clasele I-VIII, Măru, însoţiţi de doamna învăţătoare Maria Malaescu. Oaspeţii au asistat la serbare şi au încurajat prin aplauze protagoniştii. La finalul serbării, aceştia au răsplătit efortul protagoniştilor cu cadouri constând în dulciuri, jucării, alimente şi pernuţe de dormit.

Cadourile oferite cu prilejul acestui eveniment, au putut fi dăruite prin sprijinul şi bunăvoinţa: Episcopiei Caransebeşului, doamnei Frunzina Rădoia, domnului Teofil Chicin şi asociaţiei germane „Hilfe für Kinder” .

Data: 15 aprilie 2011 • Vizualizări: 1418