Delegaţie olandeză la Complexul de Servicii Sociale „Sfântul Vasile cel Mare”

Delegaţie olandeză la Complexul de Servicii Sociale „Sfântul Vasile cel Mare”
Complexul de Servicii Sociale „Sfântul Vasile cel Mare” din Caransebeş a avut bucuria de a primi vizita unei delegaţii din partea asociaţiei olandeze „Hulp aan Ruemanie”
Autor: Serviciul Social-Misionar
Luni, 22 octombrie, Complexul de Servicii Sociale „Sfîntul Vasile cel Mare” din Caransebeş, a avut bucuria de a primi vizita unei delegaţii din partea asociaţiei olandeze „Hulp aan Ruemanie”, Ajutor pentru România, asociaţie cu care Episcopia Caransebeşului colaborează de cinci ani.

Colaboratorii noştri ajută lunar Complexul de Servicii Sociale cu bani pentru achiziţionarea de alimente, rechizite şi materiale didactice necesare bunei desfăşurări a serviciilor sociale din centrul de zi. Parteneriatul Episcopiei Caransebeşului cu asociaţia olandeză s-a realizat prin intermediul asociaţiei germane „Hilfe für Kinder”, a cărei preşedinte este doamna Maria Gollnich.

Data: 23 octombrie 2012 • Vizualizări: 1204