Evenimentele săptămânii la Complexul de Servicii Sociale „Sf. Vasile cel Mare”

Evenimentele săptămânii la Complexul de Servicii Sociale „Sf. Vasile cel Mare”
În cadrul C.S.S. „Sf. Vasile cel Mare”, Dumnezeu şi-a revărsat harul Său prin Taina Sfântului Botez, încreştinându-se cel mai mic beneficiar al Centrului de Igienă pentru „Mamă şi Copil”, Bengoi Amir Cristian
În cadrul C.S.S. „Sf. Vasile cel Mare”, Dumnezeu şi-a revărsat harul Său prin Taina Sfântului Botez, încreştinându-se cel mai mic beneficiar al Centrului de Igienă pentru „Mamă şi Copil”, Bengoi Amir Cristian, având ca naşi familia diac. Tinca Ovidiu şi Anastasia. Evenimentul a avut loc în data de 02.06.2010, luând parte cu bucurie întreaga echipă angajată a C.S.S. „Sf. Vasile cel Mare”.


Dacă ne-am bucurat inimile şi sufletele pentru micuţul Cristian, nou încreştinat, am avut totodată şi satisfacţia de a contribui cu un mic ajutor din donaţiile primite, oferind Spitalului Municipal Caransebeş un număr de 30 de paturi pentru bolnavi, iar Grupului Şcolar Forestier, Caransebeş, 45 bănci şcolare.

Data: 11 iunie 2010 • Vizualizări: 1097