Examen final la cursul de contabilitate primară și administrație parohială

Examen final la cursul de contabilitate primară și administrație parohială
Vineri, 26 iulie, a avut loc examenul final pentru a treia serie de preoți care a participat la cursul de contabilitate primară și administrație parohială.
Autor: Serviciul Prezidial
Vineri, 26 iulie, în sala de festivități „Episcop Elie Miron Cristea” a Episcopiei Caramsebeșului, a avut loc examenul final pentru a treia serie de preoți, din cele patru protopopiate ale eparhiei, care a participat la cursul de contabilitate primară și administrație parohială.

Comisia de examinare a fost formată din personal specializat din cadrul Agenției Județene pentru Prestații Sociale din județul Caraș-Severin. Cursul de contaibilitate primară și administrație parohială este acreditat de Agenţia Naţională pentru Calificări, a fost realizat prin intermediul Federația Filantropia a Patriarhiei Române, în cadrul proiectului FORTE și la acesta au participat 84 de preoţi din eparhiile Caransebeşului și Slatinei şi Romanaţilor.

Data: 29 iulie 2013 • Vizualizări: 1277