Filantropie la azilul de bătrâni din Glimboca

Filantropie la azilul de bătrâni din Glimboca
Marţi, 20 decembrie 2011, ostenitorii sectorului social-misionar al Eparhiei Caransebeşului au cercetat azilul de bătrâni „Sfânta Treime” din Glimboca.
Autor: Servicul social-misionar
Marţi, 20 decembrie, cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Lucian, Episcopul Caransebeşului, ostenitorii sectorului social-misionar al Eparhiei Caransebeşului, alături de corul preoţilor Episcopiei Caransebeşului, au cercetat azilul de bătrâni „Sfânta Treime” din Glimboca.

Cu această ocazie corul preoţilor Episcopiei Caransebeşului, format din slujitorii şi cântăreţii celor două catedrale episcopale din Caransebeş, au adus bucurie şi alinare sufletească bătrânilor asistaţi prin vestirea Naşterii Mântuitorului Iisus Hristos.

Totodată, din partea Episcopiei Caransebeşului, bătrânii precum şi personalul administrativ care deservesc azilul de bătrâni „Sfânta Treime” din Glimboca, au primit pungi cu dulciuri, calendare şi iconiţe.
Construcţia azilului de bătrâni „Sfânta Treime” din Glimboca a început în anul 1999, la iniţiativa părintelui paroh Nicolae Rădulescu în colaborare cu Episcopia Caransebeşului şi cu Crucea Roşie din San Marino.

Data: 20 decembrie 2011 • Vizualizări: 1318