Flori și cântece la Biserica „Sfântul Nicolae” din Bocșa Română

Flori și cântece la Biserica „Sfântul Nicolae” din Bocșa Română
Duminică, 6 martie, după Sfânta Liturghie, copiii și tinerii de la Centrul de tineret „Sfântul Stelian” Bocșa Română au dedicat câteva minute celei mai iubite ființe din viața lor: mama
Autor: Gabriela Șerban
Într-un martie capricios, în preajma zilei de 8 Martie, membrii Centrului de tineret „Sfântul Stelian” Bocșa Română, coordonați de harnicul și talentatul părinte Silviu Ferciug și îndrumați de doamna profesoară Gianina Mură, au surprins credincioșii cu un inspirat moment literar-spiritual, constând în recital de poezii religioase, cântece de primăvară și multe zâmbete și flori.

Duminică, 6 martie, după Sfânta Liturghie, copiii și tinerii de la Centrul de tineret „Sfântul Stelian” Bocșa Română au dedicat câteva minute celei mai iubite ființe din viața lor: mama.

Momentul intitulat sugestiv „Te iubesc, mama!”, pregătit cu pricepere de inimoasa Gianina Mură, a intensificat emoția care deja plutea în aer în urma unei slujbe înălțătoare și a unui cuvânt de înțelepciune și binecuvântare bine construit și frumos expus de părintele Silviu Ferciug, menit să ajungă la sufletul credincioșilor.

În final, pe fondul cântecelor intonate de Corul „Armonia”, copiii și tinerii au împânzit biserica, oferind flori și zâmbete tuturor femeilor, urându-le, în același timp, o primăvară frumoasă și binecuvântată!

Data: 7 martie 2016 • Vizualizări: 714