Oaspeţi de seamă la Complexul de Servicii Sociale „Sfântul Vasile cel Mare” al Episcopiei Caransebeşului

Oaspeţi de seamă la Complexul de Servicii Sociale „Sfântul Vasile cel Mare” al Episcopiei Caransebeşului
Vineri, 2 august, Complexul de Servicii Sociale „Sfântul Vasile cel Mare” al Episcopiei Caransebeşului, a primit vizita reprezentanţilor Asociaţiei „Helefen Bringt Freude” din Austria
Autor: Serviciul Prezidial
Vineri, 2 august, Complexul de Servicii Sociale „Sfântul Vasile cel Mare” al Episcopiei Caransebeşului, a primit vizita reprezentanţilor Asociaţiei „Helefen Bringt Freude” din Austria.

„Doi reprezentanţi ai acestei asociaţii au adus un transport cuprinzând pachete cu haine pentru copii şi adulţi, alimente pentru familiile nevoiaşe pe care le avem în evidenţă şi a căror copii au beneficiat şi vor beneficia în continuare de serviciile „Centrului de Zi” din cadrul Complexului”, a arătat Elena Babeu, direactoarea Complexul de Servicii Sociale „Sfântul Vasile cel Mare al Episcopiei Caransebeşului.

Inimoşii reprezentanţi ai asociaţiei amintite fac vizite periodice şi doresc ca în viitor să se desfăşoare multe alte activităţi similare care vin în sprijinul persoanelor cu probleme sociale din Episcopia Caransebeşului.

Data: 2 august 2013 • Vizualizări: 597