Olimpiada de Religie la Caransebeş

Olimpiada de Religie la Caransebeş
Seminarul Teologic „Episcop Ioan Popasu” a găzduit, sâmbătă, 1 martie, etapa județeană a Olimpiadei de religie ortodoxă
Autor: Servicul Cultural
Seminarul Teologic „Episcop Ioan Popasu” a găzduit, sâmbătă, 1 martie, etapa județeană a Olimpiadei de religie ortodoxă. După o atentă selecţie făcută de profesorii de religie ai eparhiei, au participat 58 de elevi din clasele VII – XII din şcolile şi liceele judeţului Caraş-Severin. Din comisia de corectare au făcut parte şi părinţii profesori de la Seminarul Teologic din Caransebeş, acest lucru conferind un plus de acrivie întregii desfăşurări.

Elevii clasaţi pe primele locuri au fost: clasa a VII a - Stefanovici Ivana cu nota 10 de la Liceul Tehnologic ,,Clisura Dunării” Moldova Nouă; clasa a VIII-a - Dimcea Karina cu nota 10 de la Şcoala Gimnazială Nr.7 Reşiţa; clasa a IX-a - Bota Adeline cu nota 10 de la Liceul Tehnologic ,,Clisura Dunării” Moldova Nouă; clasa a X-a - Mărilă Antonia cu nota 10 de la Colegiul Naţional „Traian Lalescu” Reşiţa; clasa a XI-a - Olariu Alexandra cu nota 10 de la Liceul Tehnologic ,,Clisura Dunării”, Moldova Nouă; clasa a XII-a - Colonescu Radu cu nota 9,85 de la Liceul Teoretic „Diaconovici-Tietz” Reşiţa. Toți cei 6 câștigători vor participa la faza națională a Olimpiadei de Religie ce va avea loc la Slatina.


Data: 2 martie 2014 • Vizualizări: 683