Premierea elevilor olimpici

Premierea elevilor olimpici
Vineri, 8 iunie 2012, în sala de festivităţi „Elie Miron Cristea” a Episcopiei Caransebeşului, a fost organizat atelierul de religie din cadrul Seminarului European Didactica.
Autor: Serviciul Cultural
Vineri, 8 iunie 2012, în sala de festivităţi „Elie Miron Cristea” a Episcopiei Caransebeşului, a fost organizat atelierul de religie din cadrul Seminarului European Didactica. În cadrul seminarului, conform tradiţiei, au fost premiaţi, cu binecuvântarea şi purtarea de grijă a Preasfinţitului Părinte Lucian, Episcopul Caransebeşului, elevii laureaţi la etapa judeţeană a Olimpiadei de religie ortodoxă.

Din cei douăzeci de elevi premiaţi cu cărţi religioase, şase au obţinut locul I, şase locul II şi opt elevi au ocupat locul III. Olimpiada de religie ortodoxă este înscrisă în calendarul de concursuri emis de Ministerul Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului şi are ca finalitate etapa naţională.

Data: 8 iunie 2012 • Vizualizări: 1488