Săptămâna duhovnicească și Taina Sântului Maslu în Parohia Izgar

Săptămâna duhovnicească și Taina Sântului Maslu în Parohia Izgar
În a doua săptămâna din binecuvântatul Post al Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos s-a desfasurat în Parohia Izgar din Protopopiatul Reșița săptămâna duhovnicească
Autor: Pr. Ianăș Ambruș

În a doua săptămâna din binecuvântatul Post al Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos s-a desfasurat în parohia noastră săptămâna duhovnicească, săptămână în care biserica noastră a primit în fiecare seară câte un oaspete alături de care ne-am rugat si care ne-a întărit duhovnicește prin cuvântul de învățătură.

Ca săptămâna să se termine în rugăciune, în Duminica a 30-a dupa Rusalii am săvârșit Taina Sfântului Maslu într-un sobor de șapte preoți care s-au rugat pentru sănătatea sufletească și trupească a credincioșilor din parohia noastră.

Mulțumim Bunului Dumnezeu pentru că a rânduit această săptămână de rugăciune în parohia noastră și putem spune ca ne apropiem de marele praznic al Nașterii Domnului mai bogați sufletește și mai apropiați de Dumnezeu.Fie ca Bunul Dumnezeu sa primească rugaciunile noastre.

Data: 29 noiembrie 2016 • Vizualizări: 429