Săptămână duhovnicească la Parohia „Adormirea Maicii Domnului” din Oravița

Săptămână duhovnicească la Parohia „Adormirea Maicii Domnului” din Oravița
La Parohia „Adormirea Maicii Domnului” din Oravița prima săptămână din Postul Mare a fost una de intensă rugăciune
Autor: Pr. Marinel Bobescu
Săptămâna duhovnicească în parohia noastră a debutat luni seara cu Canonul cel Mare a sfântului Andrei Criteanul împărțit în patru părți până joi seara conform tipicului bisericesc din prima săptămână a Postului Mare. În fiecare seară a fost invitat câte un preot din cercul pastoral-misionar Oravița pentru a prezenta o cateheză spre folosul duhovnicesc al credincioșilor.

Vineri seara a fost săvârșit Acatistul Mântuitorului Iisus Hristos. Duminică seara a fost încheiată și plinită această săptămână duhovnicească cu Taina Sfântului Maslu având bucuria de a fi prezent în mijlocul nostru și părintele protopop Bogoliub Martinovici predicând în cuvântul său către credincioșii parohiei noastre despre exemplele de pocăință din Sfânta Scriptură și importanța ei în viața noastră.

Data: 6 martie 2017 • Vizualizări: 407