Seară duhovnicească în parohia Cuptoare Secu

Seară duhovnicească în parohia Cuptoare Secu
În data de 20 iunie 2010 în parohia Cuptoare Secu a avut o seară duhovnicească
Autor: Pr. Ciprian Costiş
În data de 20 iunie 2010 în Parohia Cuptoare Secu s-a săvârşit Taina Sfântului Maslu de obşte, după care preoţii invitaţi: preot Florin Hotea de la Parohia Țerova, preot Linu Moise de la Parohia Marginea-Lend, împreună cu preotul paroh Ciprian Costiş au invitat pe toţi credincioşii să ia parte la o seară duhovnicească în care părintele Linu Moise a subliniat, în cuvântarea sa, importanţa rugăciunii și ajutorul pentru cei bătrâni cât şi pentru cei aflaţi în suferinţă, în această perioadă a postului Sfinţilor Apostoli Petru şi Pavel.

Apoi părintele Florin Hotea a vorbit credincioşilor despre pericopa evanghelică ce s-a citit la Sfânta Liturghie în dimineaţa acestei zile, punând accent pe grija pentru suflet a fiecărui credincios şi mai puţin pe ceea ce Mântuitorul nostru Iisus Hristos numeşte „grijile trecătoare”.

Data: 23 iunie 2010 • Vizualizări: 2054