Seară duhovnicească la Centrul Misionar Sasca Montană

Seară duhovnicească la Centrul Misionar Sasca Montană
În data de 27 noiembrie, 2010 la parohia Sasca Montană, a avut loc intilnirea cu copiii care participă la proiectul catehetic "Hristos impărtăşit copiilor".
Autor: Serviciul Prezidial
În data de 27 noiembrie, 2010 la parohia Sasca Montană, a avut loc intilnirea cu copiii care participă la proiectul catehetic "Hristos impărtăşit copiilor", intitulat "Seara catehetică- mod de formare în slujirea lui Dumnezeu".

Preotul paroh Iulius Guiman Ionuţ, împreună cu copiii au savârşit slujba Vecerniei, precedată de o prezentare a îndatoririlor crestineşti în relaţia noastră de fii si fiice a lui Dumnezeu. „Modul de slujire este multiplu, dar ceea ce aduce în atenţie este faptul că rugăciunea împletită cu cântarea liturgică te transpune într-o alta sferă, cea a divinului.” a spus părintele Ionuţ Guiman.


Data: 2 decembrie 2010 • Vizualizări: 789