Şedinţe de lucru ale sectorului social-misionar din Episcopia Caransebeşului

Şedinţe de lucru ale sectorului social-misionar din Episcopia Caransebeşului
Sectorul social-misionar al Episcopiei Caransebeşului s-a întâlnit în şedinţă de lucru
Autor: Serviciul Social-Misionar
Luni, 12 noiembrie 2012, în Sala de Festivităţi „Episcop Elie Miron Cristea” a Episcopiei Caransebeşului, avut loc întâlnirea reprezentanţilor sectorului social-misionar al Eparhiei Caransebeşului cu responsabilii centrelor de colectare din protopopiatele eparhiei în cadrul campaniei umanitare „Ajută ca să ajut”. Au fost analizate, discutate şi stabilite diferite aspecte de ordin administrativ legate de buna desfăşurare a colectei la nivelul eparhiei.

Totodată, a avut loc şi întâlnirea responsabililor centrelor sociale aflate sub patronajul Episcopiei Caransebeşului, ale preoţilor din spitale şi din unităţile M.A.I. şi M.A.P.N, cu consilierul de resort. S-au adus la cunoştinţa celor prezenţi ultimele hotărâri ale Consiliului Eparhial pentru îmbunătăţirea activităţilor sociale în Episcopia Caransebeşului. De asemenea, s-a stabilit programul pastoral-misionar al preoţilor catedralelor episcopale din Caransebeş la instituţiile de învăţământ preşcolar din localitate.

Data: 14 noiembrie 2012 • Vizualizări: 653