Sfinţirea şi inaugurarea bibliotecii comunale și a centrului de calculatoare din comuna Ramna

Sfinţirea şi inaugurarea bibliotecii comunale și a centrului de calculatoare din comuna Ramna
Joi, 3 mai a.c., în comuna Ramna a avut loc la orele 11, inaugurarea unei noi biblioteci și a unui centru de calculatore
Autor: Pr. Ovidiu Urzicaru
Joi, 3 mai a.c., în comuna Ramna a avut loc la orele 11, inaugurarea unei noi biblioteci și a unui centru de calculatore. Au fost prezenți la acest eveniment alături de autoritățile locale, domnul director al școlii generale, doamna profesoară de română, iar din partea județului domnișoara director a Bibliotecii Județene Caraș-Severin alături de alți reprezentanți.

După săvârșirea slujbei de sfințire si tăierea panglicii inaugurale a urmat vizitare noului spațiu unde a fost amenajată biblioteca și discuții referitore la importanța unei biblioteci, dar și a unui centru de calculatore într-o comună unde pot veni nu doar copiii, ci și adulții

Data: 4 mai 2012 • Vizualizări: 1205