Slujiri chiriarhale în Duminica a IV-a după Rusalii

Slujiri chiriarhale în Duminica a IV-a după Rusalii
În Duminica a IV-a după Rusalii, Preasfinţitul Părinte Lucian Episcopul Caransebeşului va sfinţi capela parohiei Dognecea
Autor: Serviciul prezidial
Sâmbătă, 19 iunie, Preasfinţitul Părinte Lucian Episcopul Caransebeşului va pune piatra de temelie pentru construirea unei biserici în filia Stăncilova, parohia Şopotul Nou din protopopiatul Băile Herculane.

În Duminica a IV-a după Rusalii, Întâistătătorul eparhiei va sfinţi capela parohiei Dognecea, protopopiatul Reşiţa şi va oficia Sfânta Liturghie arhierească alături de un numeros sobor de preoţi şi diaconi, în cadrul căreia va hirotoni întru preot pe diaconul Onişoru Radu pe seama parohiei Agadici din protopopiatul Oraviţa.

Data: 18 iunie 2010 • Vizualizări: 1311