Slujiri chiriarhale în Duminica a XX-a după Rusalii

Slujiri chiriarhale în Duminica a XX-a după Rusalii
În Duminica a XX-a dup Rusalii, Preasfințitul Părinte Lucian Episcopul Caransebeșului va săvârși Sfânta Liturghie arhierească în parohia Bârza din protopopiatul Băile-Herculane
Autor: Serviciul prezidial
În Duminica a XX-a după Rusalii, Preasfințitul Părinte Lucian Episcopul Caransebeșului va oficia Sfânta Liturghie arhierească în parohia Bârza din protopiatul Băile-Herculane, alături de un sobor de preoți și diaconi.

Totodată, Chiriarhul va binecuvânta lucrările de renovare și înfrumusețare realizate la exteriorul bisericii parohiale cu hramul „Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel” și lucrările realizate la casa parohială, lucrări realizate cu sprijinul autorităților locale, consiliului parohial și a unor binefăcători sub coordonarea părintelui paroh Bogoliub Martinovici.

Data: 8 octombrie 2010 • Vizualizări: 1385