Spectacol de Crăciun oferit de asistaţii Centrului Social „Sf. Vasile” din Caransebeş

Spectacol de Crăciun oferit de asistaţii Centrului Social „Sf. Vasile” din Caransebeş
Marţi, 14 decembrie, copiii asistaţi ai Centrului de zi pentru copii din cadrul Complexului de servicii sociale „Sf. Vasile cel Mare” al Episcopiei Caransebeşului au susţinut un spectacol tematic despre sărbătoarea Naşterii Domnului.
Autor: Serviciul Social-Misionar
În prezenţa Preasfinţitului Părinte Lucian, Episcopul Caransebeşului copiii asistaţi ai Centrului de zi pentru copii din cadrul Complexului de servicii sociale „Sf. Vasile cel Mare” al Episcopiei Caransebeşului au susţinut un spectacol tematic despre sărbătoarea Naşterii Domnului.

La acest moment de sărbătoare au luat parte preoţi de la centrul eparhial, părinţii micuţilor creştini care au recitat poezii şi au cântat, precum şi angajaţi ai centrului social amintit. Această manifestare culturală, organizată de către sectorul social-filantropic al Episcopiei se derulează, în fiecare an, în preajma sărbătorilor, prin osteneala educatorilor aşezământului social, dar şi a micilor beneficiari ai serviciilor sociale oferite de Episcopia Caransebeşului.

În încheiere toţi copii au primit daruri din partea Preasfinţitului Episcop Lucian al Caransebeşului.

Data: 15 decembrie 2010 • Vizualizări: 955