Spectacole caritabile în Episcopia Caransebeşului

Spectacole caritabile în Episcopia Caransebeşului
În această perioadă, tinerii voluntari ai Episcopiei Caransebeşului vor organiza spectacole caritabile pentru semenii lor
Autor: Serviciul Social-Misionar
Centrul de Voluntariat al Episcopiei Caransebeşului, în parteneriat cu Casa de Cultură „George Suru” din Caransebeş şi Clubul de dans sportiv „Magnum Team” din Reşiţa, va organiza luna acesta două spectacole caritabile, intitulate sugestiv „Din iubire dăruim iubire”.

Vor urca pe scenă membrii trupei de teatru „Credo”, care vor prezenta publicului piesa de teatru „Jocul de cărţi” commedia dell”arte, teatrul descompus „Omul din cerc” de Matei Vişniec şi monologul „Telefonul”. De asemenea, membrii clubului de dans sportiv „Magnum Team” din Reşiţa vor încânta asistenţa cu reprezentaţiile lor.

Evenimentele vor avea loc în data de 5 şi 10 decembrie, în sala Casei de Cultură „George Suru” din Caransebeş, începând cu orele 19.00, scopul acestora fiind strângerea de fonduri pentru tânărul Alexandru Gheorghe Ciortan, precum şi pentru beneficiarii Complexului de Servicii Sociale „Sfântul Vasile cel Mare” al Episcopiei Caransebeşului.

Data: 3 decembrie 2013 • Vizualizări: 988