Taina Sf. Maslu la Căminul pentru Persoane Vârstnice din Bocşa

Taina Sf. Maslu la Căminul pentru Persoane Vârstnice din Bocşa
Luni, 30 martie, la Căminul pentru Persoane Vârstnice din Bocşa a fost săvârşită Taina Sfântului Maslu
Autor: Pr. Silviu Ferciug
Luni, 30 martie, la Căminul pentru Persoane Vârstnice din Bocşa a fost săvârşită Taina Sfântului Maslu, prin care credincioşii din acest cămin s-au împărtăşit cu harul nevăzut al tămăduirii şi s-au miruit cu ulei sfinţit.

Preoţii Silviu Ferciug, Doru Melinescu şi Gheorghe Ştefan au fost cei care, prin rugăciuni speciale, au invocat mila lui Dumnezeu şi puterea Duhului Sfânt asupra bătrânilor şi bolnavilor participanţi la această Sfântă Taină.

Managerul căminului, doamna Ancuţa Pascu, printr-o bună relaţie cu bisericile ortodoxe din oraşul Bocşa, solicită adesea săvârşirea Sfântului Maslu cu credinţă în însănătoşirea bolnavilor, dar şi pentru rugăciunile de iertare a păcatelor şi de mângăiere a sufletelor acestor bolnavi, pentru alinarea suferinţelor celor aflaţi în acest aşezământ.

Data: 1 aprilie 2015 • Vizualizări: 352