Taina Sfântului Maslu la Căminul pentru Persoane Vârstnice din Sacu

Taina Sfântului Maslu la Căminul pentru Persoane Vârstnice din Sacu
Miercuri în Săptămâna Sfintelor Patimi ale Mântuitorului nostru Iisus Hristos, la Căminul pentru Persoane Vârstnice din Sacu s-a săvârșit Taina Sfântului Maslu
Autor: Pr. Ianăș Ambruș
Miercuri în Săptămâna Sfintelor Patimi ale Mântuitorului nostru Iisus Hristos, la Căminul pentru Persoane Vârstnice din Sacu s-a săvârșit Taina Sfântului Maslu de către părintele paroh Ianăș Ambruș și părintele Ion Dumitrașcu. Cei doi preoți s-au rugat pentru sănătatea sufletească şi trupească a bătrânilor și a celor ce se îngrijesc de aceştia şi le-au oferit o alinare sufletească şi o bucurie în pragul marelui praznic al Învierii Domnului nostru Iisus Hristos. Dumnezeu să primească rugăciunile noastre, să le ofere linişte sufletească bătrânilor şi putere celor ce ii îngrijesc!

Data: 14 aprilie 2017 • Vizualizări: 1206