Trăire prin muzică

Trăire prin muzică
Miercuri, 11 decembrie, în sala de ședință a Parohiei „Adormirea Maicii Domnului”, din Oravița, a avut loc o întâlnire cu tinerii din clasa a XI-a de la Liceul Teoretic „General Dragalina”, din Oravița Montană
Autor: Pr. Guiman Iulius Ionuț
Miercuri, 11 decembrie, în sala de ședință a Parohiei „Adormirea Maicii Domnului”, din Oravița, prin purtarea de grijă a părintelui paroh, a avut loc întâlnirea cu tinerii din clasa a XI-a, de la Liceul Teoretic „General Dragalina”, din Oravița Montană. Tinerii au fost însoțiți de domnul Toma Romeo, profesor de religie și tenorul și dirijorul corului parohiei, domnul Mircea Șonea.

Tema dezbaterii a fost „Omul și muzica”, susținută de tenorul Mircea Șonea, iar pe marginea temei s-au purtat discuții între domnul Șonea și tinerii prezenți, despre legătura dintre om și muzică. Tinerii au fost încântați de ceea ce au aflat, iar la întâlnirile viitoare vor participa cu eseuri, despre tema discutată.


Data: 12 decembrie 2013 • Vizualizări: 579