Vizită din Germania în Episcopia Caransebeşului

Vizită din Germania în Episcopia Caransebeşului
A treia zi de Crăciun, Sectorul social- filantropic al Episcopiei Caransebeşului, a primit o delegaţie din Germania
Autor: Serviciul Social-Misionar
A treia zi de Crăciun, Sectorul social- filantropic al Episcopiei Caransebeşului, a primit o delegaţie din Germania condusă de d-na. Heidi Hartl, originară din judeţul Caraş- Severin, dar care are la ora actuală rezidenţa în Republica Germania.

Inimoasa doamnă a avut iniţiativa ca, de sărbătorile de iarnă, să aducă un transport cuprinzând mobilă, electrice, haine, jucării, produse alimentare săpun, detergent, pentru familiile nevoiaşe pe care sectorul social-filantropic al Episcopiei Caransebeşului le are în evidenţă. Transportul s-a efectuat cu două autoultilitare şi a fost însoţit, pe lângă doamna Heidi, de trei voluntari din comunitatea în care doamna îşi are domiciliul.

Pe lângă acest transport, delegaţia din Germania şi-a afirmat disponibilitatea să susţină proiectele pe care Episcopia Caransebeșului, prin sectorul social- filantropic le implementează pentru a susține persoanele cu probleme sociale din județul Caraș-Severin.

Data: 30 decembrie 2012 • Vizualizări: 801