Vizită la centrul social „Sf. Vasile cel Mare” din Caransebeş

Vizită la centrul social „Sf. Vasile cel Mare” din Caransebeş
Complexul de servicii sociale „Sf. Vasile cel Mare” din Caransebeş, a avut bucuria de a primi vizita unei delegaţii din partea asociaţiei olandeze „Hulp aan Ruemanie”
Autor: Serviciul Social-Misionar
Ieri, 21 octombrie, Complexul de servicii sociale „Sf. Vasile cel Mare” din Caransebeş, a avut bucuria de a primi vizita unei delegaţii din partea asociaţiei olandeze „Hulp aan Ruemanie” (ajutor pentru România), asociaţie cu care Episcopia Caransebeşului colaborează de 3 ani.

Colaboratorii noştri ajută lunar Complexul de servicii sociale cu bani pentru achiziţionarea de alimente, rechizite şi materiale didactice necesare bunei desfăşurări a serviciilor sociale din centrul de zi.

Colaborarea Episcopiei Caransebeşului cu asociaţia olandeză a fost posibilă prin intermediul asociaţiei germane „Hilfe für Kinder”, a cărei preşedinte este doamna Maria Gollnich, având ca reprezentant în delegaţie pe doamna Kati Varga.


Data: 22 octombrie 2010 • Vizualizări: 1182