Pictăm împreună Catedrala episcopală

Pictăm împreună Catedrala episcopală

 

Doriți să contribuiți la înfrumusețarea „maicii” tuturor bisericilor din Banatul Montan? Dacă da, haideți să pictăm împreună Catedrala Episcopală „Învierea Domnului” din Caransebeș! Nu este nevoie de talent, ci doar de dragoste, credință și puțină dărnicie, căci „puțin cu puțin” se face mult, îndeosebi ceea ce dăruim din suflet spre zidirea Bisericii de pe pământ a Domnului nostru Iisus Hristos!

Modalități de a contribui la împodobirea cu veșmânt pictural:

  • direct la pangarul Catedralei episcopale sau la orice unitate de cult din Episcopia Caransebeșului;
  • prin depunere sau transfer bancar în contul IBAN RO41BRDE110SV59017251100

Pentru mai multe informații apelați la 0722458657, arhimandrit Constantin Timiș.