Avizul de mediu pentru un proiect al Mănăstirii Călugăra, județul Caraș-Severin

16 October 2020 Off By Herea Darius
Avizul de mediu pentru un proiect al Mănăstirii Călugăra, județul Caraș-Severin

Mănăstirea Călugăra, cu sediul în localitatea Ciclova Montană, județul Caraș-Severin, titular al Planului Urbanistic Zonal pentru construire case monahale în regim de înălţime parter, anunţă publicul interesat asupra elaborării primei versiuni a planului, respectiv depunerea lui în vederea declanşării etapei de încadrare pentru obţinerea avizului de mediu.

Informaţiile privind prevederile planului propus pot fi consultate la sediul Agenţiei pentru Protecţia Mediului Caraş-Severin, Reşiţa, str. Petru Maior numărul 73, la sediul Primăriei Oraviţa şi la sediul SC BARBIERI PROIECT SRL, din localitatea Alba Iulia, strada Traian nr. ­17 A, în zilele de luni-vineri, orele 9:00-15:00. Observaţiile publicului se primesc zilnic, la sediul Agenţiei pentru Protecţia Mediului Caraş-Severin, în termen de 15 zile calendaristice de la data apariţiei anunţului.