Prezentarea proiectului „Sunt angajat, devin calificat” – POCU/726/6/12/13594

6 July 2021 Off By Pavel Canea
Prezentarea proiectului „Sunt angajat, devin calificat” – POCU/726/6/12/13594

Centrul de Resurse și Formare în Profesiuni Sociale PRO VOCAȚIE – în calitate de beneficiar și Episcopia Caransebeșului – în calitate de partener, vă invită marți, 13 iulie 2021, ora 10:00, în sala de festivități a Protopopiatului Ortodox din Strada Libertății nr.38, Reșița la o sesiune de prezentare a proiectului SUNT ANGAJAT, DEVIN CALIFICAT – POCU/726/6/12/13594, proiect finanțat din Fondul Social European, prin Programul Operațional Capital Uman 2014-2020.

Proiectul se adresează persoanelor angajate din regiunea Vest și urmărește creșterea nivelului de calificare a unui număr de 651 angajați prin programe de formare profesională corelate cu nevoile pieței muncii.

În cadrul sesiunii vor fi prezentate obiectivul proiectului, activitățile desfășurate, cursurile de formare profesională și condițiile de înscriere, certificarea competențelor precum și alte aspecte relevante pentru cei interesați.

Proiectul este cofinanțat din Fondul Social European prin Programul Operațional Capitalul Uman 2014-2020.

Pentru mai multe detalii, vă rugăm să luați legătura cu:

Amalia Ciobanu, manager de proiect, CRFPS Pro Vocație, e-mail: amalia.ciobanu@provocatie.ro

Olimpiu Silaghi, coordonator partener, e-mail: birouldeproiecte@gmail.com.