Bucurie mare la Muntele Mic

25 February 2023 Off By Herea Darius
Bucurie mare la Muntele Mic

În perioada 21-24 februarie, Centrul de Tineret „Sf. M. Mc. Gheorghe” din Moldova Nouă coordonat de părintele Gheorghiță Băloi  și Centrul Catehetic „Sf. Varvara”  coordonat de părintele Ion Nedelcu s-au unit pentru a organiza o tabără de iarnă în stațiunea Muntele Mic, beneficiind de aceasta aproximativ 40  copii și tineri din orașul Moldova Nouă. 

Tabăra organizată, ajunsă la cea de-a  6-a ediție, a fost un prilej deosebit pentru tinerii elevi de recreere și apropiere de Dumnezeu, căci din programul taberei nu au lipsit momentele de împreună rugăciune, jocurile în zăpadă, săniușul și schiatul

Tabăra de iarna, deja tradițională a avut ca scop în primul rând apropierea tinerilor de Dumnezeu prin rugăciune dar și de a le introduce comportamente de viață sănătoasă (nutriție, mișcare dar și echilibru emoțional), pe care să le mențină și acasă, totul într-un mod plăcut. (Pr. Gheorghiță Băloi)