Bucuria copiilor de a se împărtăși cu Hristos

27 March 2023 Off By Pavel Canea
Bucuria copiilor de a se împărtăși cu Hristos

În duminica a 4 a din Sfântul și Marele Post al Paștilor, când Biserica îl pomenește pe Sfântul Ioan Scărarul, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Lucian, Episcopul Caransebeșului, s-a săvârșit Sfânta si Dumnezeiasca Liturghie la Așezământul de Servicii Sociale „Sfântul Vasile cel Mare”.

În cadrul Sfintei Liturghii, beneficiarii așezământului s-au împărtășit cu Trupul și Sângele Domnului, arătând astfel dragoste și interes față de Sfintele Taine.

Cei prezenți la Sfânta Liturghie, ostenitori, beneficiari și părinți, au format cu toții comunitatea euharistică bine-plăcută Domnului.

Ne dorim ca și pe viitor beneficiarii noștri să participe la slujbele bisericii și să se împărtășească cu Sfintele Taine, necesare pentru formarea duhovnicească și creșterea lor sănătoasă. (Pr. Livius Bojin)