Întâlnirea Cercului pastoral-misionar Bocșa la Parohia Fizeș 

15 November 2023 Off By Herea Darius
Întâlnirea Cercului pastoral-misionar Bocșa la Parohia Fizeș 

Marți, 14 noiembrie, preoții Cercului pastoral-misionar Bocșa s-au reunit în rugăciune la Parohia Fizeș. Preoții Silviu Ionel Ferciug de la Bocșa Română, Ștefan Pușchiță de la Fizeș și Adrian Moteca de la Ramna, au slujit acatistul Sfântului Ierarh Nicolae, iar părintele protos dr. Silviu Ionel Ferciug a susținut predica cu tema ,,Cinstirea și sprijinirea vârstnicilor în contextul actual”.

La final, preoții arondați acestui cerc au cântat un buchet de pricesne de care s-au bucurat credincioșii acestei parohii veniți într-un număr mare, iar părintele coordonator Sorin Belu a făcut unele precizări de ordin administrativ, iar apoi toți cei prezenți s-au bucurat la o agapă frățească.

Mulțumim lui Dumnezeu pentru această seară frumoasă și binecuvântată odată cu intrarea în Sfântul Post al Nașterii Mântuitorului Iisus Hristos. (Pr. Sorin Belu)