Anuntul public pentru Etapa de incadrare (SEA)

12 October 2020 Off By Pavel Canea
Anuntul public pentru Etapa de incadrare (SEA)

Mănăstirea CĂLUGĂRA cu sediul în localitatea  Ciclova Montană, strada  – ,  nr. – , titular al PLANULUI URBANISTIC ZONAL  pentru  construire CASE MONAHALE  ÎN  REGIM  DE  ÎNĂLŢIME  PARTER, anunţă publicul interesat asupra elaborării primei versiuni a planului, respectiv depunerea  lui  în vederea declanşării etapei de încadrare pentru obţinerea avizului de mediu.

Informaţiile privind  prevederile  planului propus pot fi consultate la sediul Agenţiei pentru Protecţia Mediului Caraş-Severin, Reşiţa, str. Petru Maior, numărul 73, la sediul Primăriei Oraviţa şi la sediul S.C. BARBIERI PROIECT S.R.L., din localitatea Alba Iulia, strada  Traian,  nr. 17 A  în zilele de luni – vineri între orele 09:00 – 15:00.

Observaţiile publicului se primesc zilnic, la sediul Agenţiei pentru Protecţia Mediului Caraş-Severin în termen de 18 zile calendaristice de la data apariţiei anunţului.